×

W zmaganiach turniejowych brały udział trzyosobowe drużyny, które miały do wykonania 10 zadań, takich jak m.in.: eko-kalambury, zagadnienia z gospodarki wodno-ściekowej, segregacja odpadów czy eko-puzzle.

Po zawodach drużynowych ochotnicy mogli przystąpić do rywalizacji indywidualnej. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Mimo wysokiego poziomu trudności testu, wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie, ale walka o punkty była bardzo zacięta.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pisemne podziękowania za udział. Wszyscy uczestnicy zmagań turniejowych otrzymali pamiątkowe sportowe koszulki z logo Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Tarnowskie Góry oraz upominki ufundowane przez organizatorów. 

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach Sp. z o.o., firma Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. oraz Tarnogórskie Centrum Kultury. Turniej odbył się w ramach Rocznego Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Tarnowskie Góry na 2019 r.