×

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie tarnogórskich szkół podstawowych i średnich miała okazję odwiedzić Tarnogórskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. 

Młodzież poznała charakter pracy w Dziale Obsługi Klienta oraz w Dziale Technicznym, a także spotkała się z Dyspozytorem, który pełni całodobową służbę i czuwa nad pracą sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w mieście. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć czym się zajmują pracownicy Działu Laboratorium.

Warsztaty w tarnogórskim PWiK były urozmaicone konkursami, które pozwoliły zgłębić i ugruntować zdobytą wiedzę 🙂

Już za rok zapraszamy kolejnych chętnych do zapoznania się z pracą „wodociągowca”!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szeroki projekt, w skład którego wchodzi wiele wydarzeń, w których biorą udział tysiące ludzi w naszym kraju (a miliony na świecie!)