×

Bądź czujny, nie daj się oszukać na wodociągowca/gazownika/energetyka/wnuczka/czy policję !


Sposobów wyłudzenia pieniędzy jest wiele, najważniejsze jest jednak to, by zachować czujność i nie działać pod wpływem emocji.Kiedy mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, czy osoba pukająca do Państwa drzwi jest tą, za którą się podaje – warto to sprawdzić. W przypadku wodociągów można zadzwonić na całodobowy numer 994, gdzie dyspozytor udzieli informacji, czy są przez PWiK prowadzone prace w Państwa rejonie zamieszkania. Można także skontaktować się z policją pod numer 112, to nic nie kosztuje, a może uchronić od kłopotów.

25 listopada  br. w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się debata poświęcona tematowi wyłudzeń i oszustw. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję zapoznać się z mechanizmami jakie stosują oszuści celem wyłudzenia pieniędzy czy też pewnych informacji. Podczas tego spotkania zaprezentowano filmy przygotowane przez PWiK oraz PKO Bank Polski, które obrazują zarówno metody wyłudzeń jak i elementy na które Seniorzy powinni zwracać uwagę. W dyskusji z przedstawicielami takich instytucji jak Policja, Wodociągi i Bank poruszono wiele kwestii jak się chronić, co powinno wzbudzać naszą czujność, jak reagować.

Mamy nadzieję, że akcja ta trafi do wszystkich mieszkańców, zarówno tych starszych jak i młodszych i sprawi, że będziemy o tych tematach rozmawiać. Dzięki temu staniemy się bardziej czujni i będziemy w stanie zareagować na różne, wciąż zmieniające się, metody oszustw i wyłudzeń.Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Tarnowskich Górach oraz Urzędowi Miasta Tarnowskie Góry za objęcie patronatem honorowym naszej akcji i za wsparcie w naszych działaniach.

Szczególne podziękowania kierujemy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego słuchacze zaangażowali się w przygotowanie materiału filmowego, z którym mogą Państwo teraz się zapoznać.   

Zapraszamy do zobaczenia naszego filmu oraz ulotki, która trafi w najbliższym czasie do wszystkich naszych klientów jako załącznik do rachunku.

Liczymy na Państwa wsparcie i CZUJNOŚĆ – nie dajmy się oszukać!

——————————————————————————————————————–

Film  :      #Czujny Senior

Poniżej galeria ze spotkania z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku