×

Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IIIA ze Szkoły Podstawowej nr 10 za piosenkę „Bo woda zdrowia nam doda” oraz Julia Kozłowska z klasy VIIIB ze Szkoły Podstawowej nr 9 za przygotowanie gry planszowej pn. „H2O to jest TO”.

W konkursie wyróżnieni zostali także uczniowie klasy IIC ze szkoły Podstawowej nr 9 oraz uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 10

Konkurs został ogłoszony w ubiegłym roku, wtedy też (podczas ferii szkolnych) nastąpił montaż źródełek wody w dwóch kolejnych tarnogórskich szkołach tj. w Szkole Podstawowej nr 9 oraz w Szkole Podstawowej nr 10. Niestety ze względu na COVID-19 rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dopiero rok później.

Celem konkursu organizowanego przez PWiK w Tarnowskich Górach było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką zdrowego odżywiania się oraz promowania picia wody z kranu. Uczniowie mają teraz nieograniczony dostęp do zdrowego produktu jakim jest woda z kranu, która jest wodą pitną i to wodą o bardzo dobrej jakości. Ten projekt to, przykład iż Veolia działa odpowiedzialnie nie tylko dbając o naturalne zasoby i środowisko, ale także wspierając lokalne społeczności. W przypadku tego projektu, promując zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat.

Dzięki tej inicjatywie już ponad 3,5 tys. dzieci uczących się w szkołach na terenie Tarnowskich Gór i Miasteczka Śląskiego ma nieograniczony dostęp do wody pitnej.