×

Nasze Przedsiębiorstwo było partnerem  wydarzenia „Eko-Chemik dla pięknego jutra „, które zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych w Tarnowskich Górach w dniu 29 września br. W ramach tego EkoWydarzenia uczniowie szkół podstawowych mieli okazję wziąć udział w wykładach, w warsztatach mikroskopowych oraz eko-chemicznych, w eko-lekcjach, a także w warsztatach eksperckich w temacie wody, które były poprowadzone przez pracownice naszego działu laboratorium panią Barbarę Bączek oraz panią Klaudynę Madejczyk.

Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w projekcji pierwszego polskiego pełnometrażowego filmu na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej „Punkt krytyczny. Energia OdNowa”, którego reżyserem jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF

Wydarzenie to było realizowane w ramach edukacji ekologicznej obejmującej działania mające na celu kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego oraz propagowanie działań proekologicznych i zasady zrównoważonego rozwoju dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Powiatu Tarnogórskiego.