×

Konkurs rozstrzygnięty 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach wraz z Urzędem Miasta Tarnowskie Góry zaprosiło uczniów szkół podstawowych do udziału w kampani edukacyjnej pn. „Toaleta to nie śmietnik”. Była to kampania skierowana do dzieci z klas I-III szkoły, w ramach której dzieci zostały zapoznane z tematem prawidłowego korzystania z toalety, a dokładnie, czego nie należy wrzucać do urządzeń kanalizacyjnych.

W ramach projektu Szkołom zostały udostępnione materiały dydaktyczne, które zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego. Zarówno scenariusze lekcji, jaki i spektakl pt. „Niezwykła przygoda psa kropelki” zostały oparte na podstawie prawdziwej historii szczeniaczka, który został wyłowiony w oczyszczalni ścieków.

Dzieci z tarnogórskich szkół w ramach kampanii tworzyły wraz z nauczycielami swoje autorskie zajęcia edukacyjne, a także przygotowywały materiały informacyjne, które uczą czego nie należy wrzucać do toalety, by nie powodować zatorów w sieci kanalizacyjnych, oraz by procesy oczyszczania ścieków mogły przebiegać bez zaburzeń.Zwycięzcami konkursu są uczniowie I d wraz ze swoją wychowawczynią p. Anną Ruchlewicz, którzy przeprowadzili najciekawsze zajęcia. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13, a III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Wszystkim dzieciom gratulujemy kreatywnych pomysłów!

Partnerami kampanii zostały instytucje edukacyjne: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach,  Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Uniwersytet Śląski Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, a patronat objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.