×
To wydarzenie adresowane zarówno do grup szkolnych jak i indywidualnych zwiedzających, które ma na celu promocję ujęcia wody Koehler wpisanego na listę UNESCO. Zaprezentowano zarówno historię ujęcia jak i aktualny sposób eksploatacji. Zwiedzający mieli okazję również zobaczyć co kryje w sobie wnętrzne historycznej wieży wodnej. Natomiast wieczorem wieża zaprezentowała się w wielu barwach podczas projekcji mappingu.
Pracownicy laboratorium PWiK przybliżali temat wody i jej właściwości, a wykłady były urozmaicone różnymi eksperymentami. Na zakończenie wizyty przewidziano nieco zabawy, bowiem zarówno mali jak i duzi uczestnicy tego wydarzenia mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej za zapewnienie oprawy historycznej, za przygotowanie wykładu oraz filmu, a także za wizytę Gwarków cierpliwie odpowiadających na wszystkie „historyczne” pytania.
Wszystkim odwiedzającym nas w tym dniu (a było to łącznie 450 osób) dziękujemy za wspólną zabawę i stworzenie niezwykłej atmosfery tego wydarzenia.
Zapraszamy do galerii zdjęć!