×

W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczny, bo aż 90% wzrost zużycia wody, co skutkuje niskim ciśnieniem wody lub chwilowymi przerwami w dostawie dla gospodarstw domowych w niektórych częściach miasta Tarnowskie Góry i okolic.

Służby techniczne PWiK pracują nad rozwiązaniem i zapewnieniem stabilnej pracy sieci i zminimalizowania tych niedogodności. Jednak sytuacja jest bardzo skomplikowana powiązana z koniecznością przeregulowania pracy sieci i zmienienia źródła zasilania. Warto nadmienić, że ogromne znaczenie ma również sytuacja globalna wynikająca z obniżenia się poziomu wód w naszych ujęciach głębinowych. Efekty podjętych działań, niestety nie będą widoczne od razu.

Duże rozbiory wody notujemy szczególnie w godzinach wieczornych, między 18:00 a 21:00., co powoduje przeciążenie sieci wodociągowej. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o ograniczenie podlewania ogrodów działkowych oraz napełniania basenów.

Pamiętajmy, że woda pitna jest dobrem wspólnym i powinniśmy dbać o jej oszczędne wykorzystanie. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy zapewnić stabilne dostawy wody dla wszystkich mieszkańców.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na  Państwa zrozumienie i współpracę w tej ważnej sprawie.